حافظه DISK ON MODULE

حافظه DISK ON MODULE (که به اختصار DOM خوانده می شود)، یک حافظه FLASH با رابط IDE (اعم از 40 پین یا 44 پین) و یا SATA است تا بتوان آنرا مستقیما به مادربرد متصل کرد و بعنوان یک هارد دیسک مورد استفاده قرار داد. حافظه های DOM مذکور به سیستم عامل و یا درایوهای خاصی احتیاج ندارند.

نمونه حافظه DISK ON MODULE

این نوع هارد دیسک IDE معمولا در Embedded System ها که در محیطهای سخت استفاده می شود و نیاز به فرآیند بوت سریع دارند، بکار گرفته می شود، در چنین محیطهای سختی، هاردهای مکانیکی قدیمی دچار مشکل می شوند. علاوه بر این، مموریهای DOM دارای خاصیت ضد شوک هستند.

هارد دیسکهای DOM بدلیل دارا بودن اندازه و سایز کوچک، مصرف کمتر برق و کارکرد بیصدا در تین کلاینتها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. 

چیپهای موجود بر روی حافظه های DOM دارای انواع مختلفی است از قبیل:

SLC ( SINGLE-LEVEL CELL)

MLC (MULTI-LEVEL CELL)

چیپهای SLC دارای سرعت بالاتری نسبت به چیپهای MLC بوده و به همین دلیل قیمتشان نیز بالاتر است.

سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات روی این مموریها به ترتیب به 40 مگابایت بر ثانیه و 20 مگابایت بر ثانیه می رسد.

این نوع حافظه ها در PLC و مادربرهای صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

هارد دیسک های DOM در ظرفیتهای 128 مگابایت – 256 مگابایت – 512 مگابایت – 1 گیگابایت – 2 گیگابایت – 4 گیگابایت – 8 گیگابایت – 16 گیگابایت – 32 گیگابایت و 64 گیگابایت موجود هستند.

در حال حاضر ما فقط حافظه های DOM از نوع IDE VERTICAL (اعم از 40 پین و 44 پین) را ارائه می نماییم.

نوع 40 پین این مدل حافظه ها دارای 60.2 میلیمتر طول، 27.3 میلیمتر عرض و 6.4 میلیمتر ارتفاع است. نوع 44 پین نیز دارای 50.3 میلیمتر طول، 27.3 میلیمتر عرض و 5.8 میلیمتر ارتفاع می باشد.

جهت استعلام قیمت و یا خرید ظرفیتهای مختلف حافظه DISK ON MODULE  و یا کسب هرگونه اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.